Get Adobe Flash player

Exkurze do Prahy

img1679 resize24. 10. 2013 jsme se vydali na další exkurzi, která je součástí projektu Nové technologie ve výuce financované z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Naše první kroky zamířily do Leteckého muzea Kbely, kde jsme si důkladně prohlédli dopravní i vojenská letadla od počátků létání až po současnost a mohli porovnávat s našimi předchozími poznatky jednak z Národního technického muzea a jednak z prohlídky Letiště Václava Havla, které jsme navštívili v loňském roce. Nyní jsme v několika hangárech viděli převážně stará vojenská letadla, venku pak helikoptéry a proudová letadla. Nenechali jsme si ujít ani podívanou na přistávací modul kosmické lodi našeho prvního kosmonauta Vladimíra Remka.

Po obědě jsme pro změnu zamířili na železnici do království železničních modelů. Zde jsme obdivovali přesné miniatury částí České republiky. Hned na začátku nás náš průvodce seznámil s tím, jak celé zařízení funguje a jak je složité ho vybudovat. Potom jsme se pustili do zkoumání jednotlivých částí modelu a vyplňování pracovních listů.

V pozdním odpoledni nás ještě čekala procházka Prahou a večer návštěva muzikálu Mauglí. Všem se celá exkurze líbila a již se těšíme na další …

(fotogalerie Leteckého muzea Kbely zde)
(fotogalerie království železničních modelů zde)
(fotogalerie muzikálu Mauglí zde)

Mgr. Stanislava Tejchmanová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.