Tonda Obal na cestách

pb111255 resizeVíte, proč je třeba třídit odpad? A jak ho třídit správně? A co z odpadového materiálu v rámci recyklace vzniká? Žáci naší školy se odpovědi na tyto otázky dozvěděli v pondělí 11. listopadu. Zúčastnili se totiž vzdělávací akce společnosti EKO-KOM, která se podílí spolu s dalšími partnery na šíření informací mezi obyvatele. Svou pozornost zaměřuje zejména na žáky základních škol, a to prostřednictvím programu nazvaného Tonda Obal na cestách. Během besedy se žáci dozvěděli řadu poznatků, vyzkoušeli si prakticky, do jakých nádob který odpad patří, zhlédli zajímavé filmy, prohlédli si vzorky recyklovaných materiálů… Jedním z hlavních úkolů tohoto programu bylo utvářet u žáků základy k odpovědnému chování v dalším životě.

Mgr. Jana Prokopcová