Get Adobe Flash player

Exkurze do Lince

dscn8635 resizeDne 22. listopadu 2013 jsme se vydali za poznáním do největšího muzea budoucnosti do Lince v Rakousku. Zajímalo nás, jaké technologie bude lidstvo využívat v budoucnu a co se vyvíjí v různých oborech.

Na břehu řeky Dunaje se nachází skleněná pětiposchoďová budova muzea ARS Electronica Center, jež interaktivní formou představuje svět v budoucnosti. Seznámili jsme se zde s virtuálním světem, nejnovějšími digitálními technologiemi a zajímavými experimenty. Očekávaly nás mimořádné zážitky s interaktivními exponáty, na nichž jsme si mohli sami vyzkoušet, jak fungují. Zcela nás pohltila i chlouba muzea - unikátní Deep Space - digitální 3D projekční sál, který nás doslova „vtáhl dovnitř děje“ a my se střídavě ocitali v hlubinách Vesmíru, na planetě Zemi či přímo na prudké alpské sjezdovce. Vše nám trpělivě vysvětlovaly a ukazovaly dvě česky mluvící průvodkyně. Kromě nevšedních zážitků jsme si mohli odnést i samolepku se „svojí DNA“ či laserem z papíru vypálené vlastnoruční návrhy. Na svoji e-mailovou adresu domů si mnozí poslali fotografii svého vlastního oka.

Ve večerních hodinách, po uzavření muzea jsme si nenechali ujít procházku po historickém centru města Lince. Všem se úžasné muzeum líbilo a již nyní se těší na další exkurze.

(fotogalerie zde)

Mgr. Stanislava Tejchmanová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.