Get Adobe Flash player

Čertoviny

p1210211 resizeMik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš přišel s čerty na guláš... Anebo ne? V každém případě zavítal k nám do školy a přivedl si na pomoc plno andílků. Někteří mu pomáhali přímo v Nebi – děti si za jejich pomoci mohly vyrobit malého Mikuláše. Ti další sestoupili ze samotného Nebíčka, aby připravili pro děti plno soutěžních her, jako např. „Přenášení čertovského vejce“, „Shazování čertovských kuželek“, „Nejrychlejší čert“, „Čertovský tunel“, „Do Pekla“ nebo „Skákání v čertovských pytlích“. A čerti? Ti samozřejmě nemohli chybět u soutěžních her, ale ani v Pekle. Čertovští poslové posílali malé smrtelníky do útrob podzemí, kde se setkali se samotným Luciferem a jeho pomocníky. Děti čekaly dva, ne zrovna lehké úkoly – musely se podepsat na pergamen u trůnu Nejvyššího a také ochutnat pravé čertovské zelí, aby měly ten správný čertovský škleb. A malí zlobilové byli nuceni Luciferovi slíbit podáním ruky, že už budou hodní. Naštěstí se všichni mohli vrátit zpátky a nakonec si s čerty a anděly zatancovat jejich taneček. Někteří se dokonce naučili čertovské básničky, které potom přednesli. Byl to krásný den, který jsme si všichni, malí i velcí, moc užili.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II. zde)
(fotogalerie III. zde)

Za žáky 6. třídy Mgr. Dana Vondráčková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.