Get Adobe Flash player

Návštěva zimní ZOO - 7. třída

fotografie0018 resizeKdyž se řeknou Vánoce - každý si přeje klid a pohodu. Ptám se, jestli se najde v čase plném shonu a povinností někdo, kdo si tenhle luxus může dopřát? Naší třídě se to tak trošku podařilo. V kalendáři bylo pod datem 19. 12. zapsáno  zdobení stromečku v zoologické zahradě. I přestože chyběl sníh, rozhodně nechyběla ta pravá zimní atmosféra, která na nás z všudypřítomných krásně nazdobených stromečků dýchala. Zelení krasavci se pyšnili nápaditými a inspirativními ozdobami od slaměných - po papírové dekorace. Rádi jsme se zapojili do krásné akce, která určitě potěší nejednoho návštěvníka, a přitom jsme si mohli prohlédnout exotická zvířata. Překvapilo nás, že třeba sloni či nosorožci  volně pobíhají venku ve výbězích i v mínus pěti stupních mrazu. Neočekávali jsme u zvířat přílišnou aktivitu, ale opak byl pravdou. Nosorožci hájili svá území s takovou lehkostí a rychlostí, že nebýt betonové zdi, jistě bychom neměli šanci utéct. Nemohli jsme si nechat ujít ani prohlídku mláďat opic a tygrů. Zahřát jsme se mohli v pavilonech a občerstvit se teplou polévkou v restauraci. Takhle nějak si představuji aktivní odpočinek v předvánočním čase, kdy by lidé rozhodně neměli zapomínat na přátelství a lásku nejenom k sobě samým, ale i ke všemu živému kolem nás. Přeji všem lidem dobré vůle hodně zdraví, štěstí a spokojenosti do dalšího roku.

(fotogalerie zde)

Mgr. Petra Endrychová se svou úžasnou sedmou třídou

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.