Get Adobe Flash player

Jak lidé dříve bydleli – 3. třída

img 0388 resizeV této epoše prvouky jsme si povídali o tom, jak lidé dříve bydleli. Prošli jsme několik tisíciletí od jednoduchých přístřešků až k hradištím, hradům a městům. Zjistili jsme, že nyní bydlíme pohodlněji než kdy dříve. Přestože se někomu zdá prostředí na zámcích a hradech romantické, dnešní civilizační vymoženosti nám umožňují žít lépe. Světlo, teplo, voda až v bytě, dostatek místa a dobré hygienické podmínky, to nebylo vždycky samozřejmostí. Jsme rádi, že žijeme v dnešní době.

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.