Jak lidé dříve bydleli – 3. třída

img 0388 resizeV této epoše prvouky jsme si povídali o tom, jak lidé dříve bydleli. Prošli jsme několik tisíciletí od jednoduchých přístřešků až k hradištím, hradům a městům. Zjistili jsme, že nyní bydlíme pohodlněji než kdy dříve. Přestože se někomu zdá prostředí na zámcích a hradech romantické, dnešní civilizační vymoženosti nám umožňují žít lépe. Světlo, teplo, voda až v bytě, dostatek místa a dobré hygienické podmínky, to nebylo vždycky samozřejmostí. Jsme rádi, že žijeme v dnešní době.

Mgr. Květa Hetflejšová