Get Adobe Flash player

Divadelní cestopis ...

p1030056 resize... aneb Evropou od renesance po realismus

V pondělí 27. ledna žáci 9. ročníku navštívili trutnovské společenské centrum UFFO. Divadélko pro školy Hradec Králové sehrálo divadelní představení s názvem Divadelní cestopis, které bylo souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po České národní obrození. Představení začalo Shakespearovým Hamletem a jeho nesmrtelným monologem, "... Být, nebo nebýt - to je otázka…“. Následoval Molliére - Zdravý nemocný, "hostinová" scéna z představení Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho. V romantické "balkónové" scéně Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda si zahrála i naše žákyně Monika Rykalová, která byla požádána o spolupráci. Představení bylo zakončeno ukázkou z Maryši bratří Mrštíků.

(fotogalerie zde)

Mgr. J. Fendrychová

Něco málo od deváťáků…

… seděli jsme v první řadě. Celé divadlo hráli dva muži. Představení bylo hezké. (M. Král)

… představení bylo zajímavé a zábavné. Hráli kousky z divadelních her. Moniku vybrali, aby hrála jednu roli…. (V. Svobodová)

… v divadle se mi moc líbilo. Povídali o některých známých autorech (Molliérovi, Shakespearovi …). Nejhezčí byla ukázka ze hry Sluha dvou pánů … (I. Maternová)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.