Get Adobe Flash player

Lyžařský výcvik

p1030201 resizeSluneční paprsky probouzí k životu vše, co se na podzim uložilo ke spánku. Venku kvetou první sněženky, někteří stěhovaví ptáci si už k nám našli cestu z dalekých krajin a my balíme na hory. Na autobusovém nádraží postává skupinka mladých nadšenců, opodál opřené běžecké vybavení a hromada nacpaných batohů zimním oblečením. Odjíždíme. Po ubytování nás čeká snad nejtěžší úkol z celého týdne - najít sníh, kde bychom se mohli naučit lyžařskému umění. Máme neuvěřitelné štěstí. Lesní cesta obklopená stromy nám posloužila ke všem nejdůležitějším aktivitám. Od těch nejjednodušších až po ty zábavné, kde už musíme ukázat, že něco umíme. Bohužel nám za celý týden nenasněžila ani jediná vločka, ale bílá trať přesto vydržela. Od rána do večera jsme se vážně nenudili. Bezva zábava, večerní hry či bodovaný úklid pokojů - to vše zaručovalo, že den uteče jako voda. Vraceli jsme se s dobrým pocitem, že zvládneme vyjet kopec, zaběhat si na lyžích, sjet kopec, podlézt tyčku, nebo sjet hromadně kopec jako jeden člověk. A hlavně bez úrazů. Prostě jsme si to senzačně užili. O tom všem svědčí fotografie, na kterých snad nenajdete člověka, který by se neusmíval. Velké poděkování patří paní učitelce Fendrychové a panu instruktorovi Horkému za perfektně připravený celotýdenní program a  majitelům chaty Věra za dobrou kuchyni a vstřícné jednání.

(fotogalerie zde)

Mgr. P. Endrychová se svou 7. třídou

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.