Get Adobe Flash player

Úspěch ZŠ pro žáky s SPU ve výtvarné soutěži

cimg1518 resizeŽáci devátého ročníku naší školy se zapojili pod vedením Mgr. Dany Maršíkové do výtvarné soutěže, která byla vyhlášena organizátory mezinárodního projektu proti totalitě Mene Tekel. Letošní téma znělo „Cesty ke svobodě“ a reflektovalo poslání celého festivalu – podnítit mladou generaci k zamyšlení se nad existencí každého člověka v kontextu historických i soudobých událostí.

Nám silný podnět k zapojení se do této soutěže dala podzimní beseda s pamětnicemi z období perzekuce v 50. letech.

Po již tomto nezapomenutelném zážitku byla naše radost o to větší, když jsme se dozvěděli, že jsme uspěli… A byli pozváni na vernisáž do Prahy.

V posledním únorovém týdnu jsme se dostavili k převzetí ocenění na slavnostní vernisáži mezinárodního výstavního projektu v rámci VIII. ročníku výše zmíněného festivalu, která se konala v Galerii univerzitního Karolina. Monika Rykalová a Jakub Havrda převzali ceny za výtvarné práce „Přátelé a nepřátelé státu“ a „My jsme to nevzdali“.

Nezbývá, než ještě jednou pogratulovat a poděkovat za umožněný zajímavý zážitek ve velkolepém historickém prostoru mezi řadou významných osobností.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková
                                                            

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.