Get Adobe Flash player

Jak se lidé dříve oblékali - 3. třída

img 0747 resizeTřeťáci se v prvouce učí o tom, jak se lidé v minulosti oblékali. Už ví, že látky mohou být lněné, bavlněné, vlněné nebo třeba hedvábné. Osnova, útek, kolovrat, předení - to všechno jsou nové pojmy, se kterými se dosud nesetkali. Abychom si vše ještě lépe přiblížili, vypravili jsme se do muzea. Tam nám ukázali pomůcky a stroje, které se používaly zejména na zpracování lnu. Pracovníci muzea byli překvapeni, co všechno už víme a moc se jim líbilo, že si vše zkoušíme také prakticky na vlastních malých stavech. Prohlédli jsme si také výstavu o hradu Vízmburku a zjistili jsme, že i budova muzea byla kdysi hradem.

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.