Get Adobe Flash player

Exkurze v Kutné Hoře a Kolíně

V úterý 27. září 2011 jsme s žáky druhého stupně vyrazili na zajímavou i tematicky různorodou exkurzi do Kutné Hory a Kolína, poznávali jsme historii a hlavně jsme měli možnost alespoň trochu nahlédnout "pod pokličku" některých z technických profesí. Celá akce se velice zdařila, žáci byli nadmíru spokojeni a my s nimi též.

A proto bude nejlepší, přečíst si, co k tomu říkají, právě oni sami.

V Trutnově na vlakovém nádraží v úterý 27. září v 6.30 hodin na nás čekal autobus a jeli jsme do Kutné Hory.

V Kutné Hoře jsme šli do stříbrného dolu, kde bylo velké množství schodů do podzemí. Byla tam velká zima a těsno. Kdo má klaustrofobii, nesmí tam chodit. Když jsme vyšli ven, mohli jsme si v obchodě se suvenýry něco koupit. Já jsem si koupil skleněnou ampulku a v ní bylo stříbro. Tu teď nosím na krku. Pak jsme šli do chrámu sv. Barbory. Zaujala mě v něm pěkná okna, jak byla barevná.

Z Kutné Hory jsme jeli do Kolína do TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile). Tam se mi také moc líbilo. Dostali jsme helmu, sluchátka a vysílačku. Provozem jsme projížděli vláčky. První skupina měla modrý vláček, drhá skupina červený vláček. Pán, který nás měl na starost, nám pěkně a zajímavě povídal. Po návštěvě automobilky jsme nasedli do autobusu a vraceli se směrem k domovu. Po 17. hodině jsme byli zpět v Trutnově.

M. Matyska, 7. tř.

Mně se nejvíce líbilo ve stříbrných dolech, jak jsme šli šachtami. V automobilových závodech TPCA mně přišla zajímavá svařovací linka a robotická ramena, která vykonávala všechnu práci za lidi.

J. Legdan, 6. tř.

Nejvíce mě zaujala výroba aut v TPCA - Toyota, Peugeot a Citroën. Před prohlídkou nám bylo puštěno video o výstavbě a chodu továrny. Později jsme se po provozu projeli vláčkem, měli jsme sluchátka kvůli velkému hluku a ochranné brýle.

J. Klepešta, 6. tř.

Vyjeli jsme časně ráno, před námi byla dlouhá cesta do Kutné Hory. Navštívili jsme stříbrné doly a chrám sv. Barbory, ve kterém se mi moc líbilo. Poté jsme se vydali do Kolína, do automobilových závodů TPCA. Po halách jsme jeli vláčkem a viděli roboty. Doufám, že se ještě někdy do těchto zajímavých míst podívám.

N. Šedivková, 6. tř.

... jsme navštívili Kutnou Horu ? stříbrné doly a chrám sv. Barbory. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Když havíř něco provedl nebo ukradl, tak mu popálili loket. V chrámu se mi líbil oltář...

I. Maternová, 7. tř.

... Krásné malby, okna a oltář...

V. Svobodová, 7. tř.

... V podzemí to bylo malé, mokré a všude kaluže? Chrám sv. Barbory byl krásný, nádherný...

Rykalová, 7. tř.

...Ani se nám domů moc nechtělo, velmi se nám tam líbilo a chtěli bychom se tam zase jet někdy podívat...

D. Ejemová, 8. tř.

Ve stříbrných dolech v Kutné Hoře jsme se od paní průvodkyně dozvěděli mnoho zajímavých informací. Nejvíce nás zaujal podnik TPCA v Kolíně.

O. Vágner a spol., 9.tř.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.