Get Adobe Flash player

Michaelská slavnost

Ve čtvrtek 29. 9. se ve škole konala Michaelská slavnost, kterou pro naše žáky a jejich rodiče uspořádali Přátelé alternativního vzdělávání v Trutnově a okolí (PAVvTaO). Již odpoledne si děti měly možnost vyrobit vlastními silami pořádný meč. Meče dětem předpřipravil a s výrobou jim vedle rodičů a prarodičů pomáhal pan Marek Vodička ze semilské umělecko-řemeslné dílny Mavlnka (www.mavlnka.cz). Pan Vodička se zaměřuje na výrobu dětského nábytku, hraček, poliček a regálů, oken a dveří. Svými zkušenostmi a nápady pomohl dětem zvládnout náročný úkol a ty ho zase svým umem a zručností přesvědčily, že právě jejich meč by dokázal přemoci draka, zvláště když jim pan Vodička ještě ukázal, jak správně meč používat a naučil je pravidla spravedlivého boje.

Od 15.30 na zahradě školy začala opravdová Michaelská slavnost s písněmi, hrami a tvořením potřebných věcí na večerní stezku odvahy. Vyvrcholením celé akce bylo překonat strach, projít kolem dračí sluje a za odměnu získat sladké jablíčko. Všem zúčastněným se akce líbila. Děkujeme všem, kdo se podílel na organizaci celé akce.

Mgr. S. Tejchmanová

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.