Návštěva Janských Lázní - 7. třída

... návštěva spolužáka a exkurze v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních.

img 0824 resizeSedmá třída společně s paní učitelkou Endrychovou a Cibulkovou navštívila Zdendu Daňka a současně poznali odlišný život v dětské léčebně Vesna.

Nejdříve se zúčastnili bubenické show v Uffu a poté přejeli autobusem do Janských Lázní. Vystoupili přímo na náměstí, kde se dozvěděli pár informací o historii a o fungování lázní. Dále měli možnost nahlédnout do zrekonstruované secesní budovy kolonády a vyfotit se u kamenné podobizny Krakonoše.

Cestou k léčebně se ještě zastavili u kostela Sv. Jana Křtitele a pak už na ně čekal natěšený pacient. Společně s ním absolvovali prohlídku celé léčebny. Paní průvodkyně jim ukázala učebny, pokoje, herny a také jim dovolila vstoupit do prostoru bazénu a kina.

Radost z návštěvy byla oboustranná a čas strávený se spolužákem byl velmi příjemný. Tři chlapci si vyzkoušeli jaké je to dostat člověka na vozíku přes malé převýšení k léčivému pramenu a věřte, že to neměli lehké.

Několik postřehů od žáků:

Zdenda nám vyprávěl, jak se mu daří, jak cvičí a plave. Bylo na něm vidět, že mu naše návštěva udělala radost. Mě to také potěšilo, že jsme se s ním mohli setkat.
(Kopecká B.)

Paní průvodkyně nám vyprávěla, jak se tam děti léčí. Po této návštěvě jsem si uvědomil, že na sebe musíme dávat pozor. Doufáme, že se Zdenda brzo uzdraví.
(Moronga D.)

Z celého výletu jsem měla dobrý pocit. Myslím si, že bylo příjemné zvednout Zdendovi náladu.
(Uherková E.)

Celkově se mi celý den líbil. Milý úsměv na Zdendově tváři mě zahřál u srdce.
(Röselová K.)

Za Zdendou do Janských Lázní jsem se těšil už od rána. Byl jsem rád, že jsem ho mohl po dlouhé době vidět. Moc jsem si to užil.
(Holík K.)

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.