Get Adobe Flash player

Husité - 5. třída

p1140426 resizeDalší z epoch vlastivědy se týkala dějin naší země. Žáci se od dob Slovanů, přes vládu Přemyslovců dostali až k stoupencům učení Mistra Jana Husa – tedy husitům. Povídali si o způsobu jejich bitev, o zemědělském nářadí, které přizpůsobili k boji. Vyzkoušeli si také ušít část oděvu husitů, které doplnili žlutým kalichem – symbolem přijímání pod obojí.

(fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína CermanováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.