Seznamujeme se s fyzikou - 5. třída

p1140447 resizeV epoše Člověk a technika se z nás stali konstruktéři i vynálezci. Seznámili jsme se s elektrickými i jednoduchými stroji. S nafouknutými balónky jsme objevili statickou elektřinu. Pokusili jsme se sestavit jednoduchý elektrický obvod a zkoušeli si sériové či paralelní zapojení žárovek. Při výtvarné a pracovní výchově jsme z krabiček a odpadového materiálu postavili ve skupinkách roboty, které jsme sprejovými barvami nastříkali. Nyní zdobí třídu a dohlíží na naše učení.

Mgr. Pavlína Cermanová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.