Get Adobe Flash player

Seznamujeme se s fyzikou - 5. třída

p1140447 resizeV epoše Člověk a technika se z nás stali konstruktéři i vynálezci. Seznámili jsme se s elektrickými i jednoduchými stroji. S nafouknutými balónky jsme objevili statickou elektřinu. Pokusili jsme se sestavit jednoduchý elektrický obvod a zkoušeli si sériové či paralelní zapojení žárovek. Při výtvarné a pracovní výchově jsme z krabiček a odpadového materiálu postavili ve skupinkách roboty, které jsme sprejovými barvami nastříkali. Nyní zdobí třídu a dohlíží na naše učení.

(fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína Cermanová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.