Get Adobe Flash player

Exkurze do TYCO Electronics EC Trutnov s. r. o.

p1170138 resizeŽáci 8. ročníku naší školy navštívili v pondělí 12. května závod TYCO Electronics EC s.r.o. v Trutnově. Exkurze se zúčastnilo i několik žáků 9. ročníku, kteří mají zájem o vyučení a studium v technických oborech. Všichni se zájmem sledovali výklad o provozu podniku. Prvovýroba zajišťuje výrobu součástek pro výrobu relé a konektorů na lisovacích a řezacích strojích. Žáky zaujala především robotizovaná pracoviště, kde se vyrábějí síťová a telekomunikační relé. Ta se používají v obvodech pro řízení topných systémů, ve spotřebičích v domácnosti, měřící elektronice, zábavní a zdravotní technice a v automobilovém průmyslu. Zajímavé bylo i oddělení, kde probíhalo sestavování konektorů, které se používají do solárních panelů, v řídících systémech pro stejnosměrné a střídavé motory, na železnici, v metru, tramvajích a v petrochemickém průmyslu.

TYCO bylo založeno v roce 1999. Pracuje v něm 1100 zaměstnanců. Pracovníci se střídají v 1 - 4 směnných provozech. Exkurze, kterou zajistila paní učitelka Mgr. K. Javůrková, se žákům líbila. Mnozí z nich by si v budoucnu svoji práci v takovém závodu dovedli představit.

(fotogalerie zde)

Mgr. Věra Králová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.