Vlastivědná procházka Trutnovem - 4. třída

sam 9359 resizeVíte, kde stála Horní brána do města Trutnova, či kdo byl Uffo Horn? Na tyto a další otázky hledali odpovědi žáci 4. třídy v rámci vlastivědy. Když si prostudovali řadu knih, mapy a další materiály týkající se historie města, vydali se na vlastivědný průzkum.
Nejprve si vytýčili úkol. Hledat městský znak během celého putování. A věřte, nebylo jich málo. Prohlédli si hradby, prošli Dračí uličkou, navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie i městské muzeum, nahlédli do gotických sklepů bývalého hradu, okolo Koncertní síně Bohuslava Martinů vyšplhali na kopec Šibeník k mohyle generála Gablenze. Odtud měli překrásný výhled na široké okolí. U Janské kaple našli pozůstatky Prusko – rakouské války. V městském parku si prohlédli bystu významného rodáka Uffo Horna i kašnu s drakem. O pár metrů dál objevili pozůstatky židovského kostela. Nezapomněli ani na Krakonošovo náměstí a jeho okolní domy.

Tato cesta za poznáním se opravdu vydařila. Pokud chcete, vydejte se i vy za zajímavostmi a historií města Trutnova. Věřte, nudit se nebudete.

Mgr. Jana Podlipná

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.