Get Adobe Flash player

Vlastivědná procházka Trutnovem - 4. třída

sam 9359 resizeVíte, kde stála Horní brána do města Trutnova, či kdo byl Uffo Horn? Na tyto a další otázky hledali odpovědi žáci 4. třídy v rámci vlastivědy. Když si prostudovali řadu knih, mapy a další materiály týkající se historie města, vydali se na vlastivědný průzkum.
Nejprve si vytýčili úkol. Hledat městský znak během celého putování. A věřte, nebylo jich málo. Prohlédli si hradby, prošli Dračí uličkou, navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie i městské muzeum, nahlédli do gotických sklepů bývalého hradu, okolo Koncertní síně Bohuslava Martinů vyšplhali na kopec Šibeník k mohyle generála Gablenze. Odtud měli překrásný výhled na široké okolí. U Janské kaple našli pozůstatky Prusko – rakouské války. V městském parku si prohlédli bystu významného rodáka Uffo Horna i kašnu s drakem. O pár metrů dál objevili pozůstatky židovského kostela. Nezapomněli ani na Krakonošovo náměstí a jeho okolní domy.

Tato cesta za poznáním se opravdu vydařila. Pokud chcete, vydejte se i vy za zajímavostmi a historií města Trutnova. Věřte, nudit se nebudete. 

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.