Řemesla našich předků - 3. třída

p5271315 resizeV poslední epoše prvouky jsme si povídali o tom, jakými řemesly a povoláními se lidé v dávných dobách živili. Zjistili jsme, že některá jsou pro nás v současnosti zcela neznámá a zapomenutá. Hodně jich však přetrvalo dodnes - řezníci, pekaři, knihaři, truhláři, zedníci, - to jsou zaměstnání, bez kterých se neobejdeme ani dnes. My jsme se v hodinách pracovního vyučování stali papírníky. Zkoušeli jsme vyrobit ruční papír a něco na něj nakreslit. Výrobky byly velmi pěkné a originální. Teď už víme, že výroba papíru není jednoduchá. Pro nás to znamená, že se budeme snažit papírem šetřit. Chráníme tím nejen dřevo z našich lesů, ale vážíme si také těch, kdo pro nás papír vyrábějí.

(fotogalrie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová