Get Adobe Flash player

Řemesla našich předků - 3. třída

p5271315 resizeV poslední epoše prvouky jsme si povídali o tom, jakými řemesly a povoláními se lidé v dávných dobách živili. Zjistili jsme, že některá jsou pro nás v současnosti zcela neznámá a zapomenutá. Hodně jich však přetrvalo dodnes - řezníci, pekaři, knihaři, truhláři, zedníci, - to jsou zaměstnání, bez kterých se neobejdeme ani dnes. My jsme se v hodinách pracovního vyučování stali papírníky. Zkoušeli jsme vyrobit ruční papír a něco na něj nakreslit. Výrobky byly velmi pěkné a originální. Teď už víme, že výroba papíru není jednoduchá. Pro nás to znamená, že se budeme snažit papírem šetřit. Chráníme tím nejen dřevo z našich lesů, ale vážíme si také těch, kdo pro nás papír vyrábějí.

(fotogalrie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.