Get Adobe Flash player

Profesní orientace žáků – exkurze do SPŠ Trutnov

20140611 141822 resizeVe středu 11. června jsem s kolegyní Jitkou Fendrychovou, žáky 8. ročníku a vybranými žáky 7. ročníku navštívila Střední průmyslovou školu v Trutnově.   

Naše kroky směřovaly na odloučené pracoviště praktického vyučování SPŠ, které se nachází v Mladých Bukách. Na daném pracovišti probíhá praktické vyučování všech učebních oborů, tj. elektrikář – silnoproud, elektrikář – slaboproud, nástrojař a strojní mechanik. Tyto tříleté učební obory jsou zakončené závěrečnou zkouškou a získáním výučního listu v oboru, poskytují absolventům střední odborné vzdělání.

S velkým zájmem jsme nahlíželi do všech odborných učeben a dílen, kladli různé dotazy… Exkurze byla pro žáky, zejména pro chlapce, dosti zajímavá, neboť doba rozhodnutí a volby dalšího vzdělávání se pro některé již nezadržitelně blíží a řada z nich si bude také volit jeden z výše jmenovaných učebních oborů.   

Zpět do Trutnova jsme se odpoledne vraceli spokojeni, nabyti novými informacemi a poznatky a děkujeme učiteli odborného výcviku, panu Radovanu Šreiberovi, za vstřícné a milé přijetí.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.