Chování člověka za mimořádných situací - 2. stupeň

img 20140618 114813 resizeTo, jak se chovat za mimořádných situací, si mohli vyzkoušet žáci 2. stupně ve středu 18. června. Paní učitelky si připravily celkem 6 tematických stanovišť – „Zásady první pomoci (úžeh, úpal, popáleniny apod.)“, „Jak volat důležitá telefonní čísla v případě nehody (formou scének)“, „Evakuační zavazadlo (co v něm nesmí chybět a jak ho efektivně zabalit)“, „Znalost jedovatých rostlin“, „Louhy a jiné kyseliny“ (jak si poradit v případě poleptání kyselinami) a „Jak se v pořádku dostat z nebezpečí (zkoušky fyzické zdatnosti)“. Úkoly žáci plnili v tříčlenných nebo čtyřčlenných družstvech. Na tři vítězná družstva čekaly diplomy a věcné odměny.

Mgr. Dana Vondráčková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.