HALLOWEEN - 5. třída

Je 31. října - slaví se Halloween... Den, kdy svět živých a mrtvých se k sobě přibližuje. V anglicky mluvících zemích je to veliká oslava. I u nás v hodině angličtiny jsme se důkladně na tento den připravovali. Povídali jsme si o původu, tradicích a průběhu oslav v cizině. Udělali nástěnku, vyzdobili sešity, naučili se písničku a připravili masky. V přestrojení jsme dnes obešli jednotlivé třídy a pořádně jsme spolužáky vystrašili. TRICK OR TREAT!!! Sladkosti nebo uvidíte! Většinou jsme dobrůtky dostali, ale našly se i třídy, kde nebylo nic a naši duchové, čarodějnice, piráti a vojáci se pořádně vyřádili. Vysypané penály a aktovky, rozházené sešity i učebnice. Moc jsme si oslavu Halloweenu užili!

Mgr. Jana Sávová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.