Get Adobe Flash player

Dravci v sokolnictví

p1230626 resizeV pátek 5. 9. se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili školní akce - „Dravci v sokolnictví“, která se konala na fotbalovém hřišti v Trutnově 3 – Poříčí. Měli možnost vidět na dvě desítky dravých ptáků a dozvědět se o nich plno zajímavostí. Po krátkém, poutavém a zajímavém výkladu následovalo zkoušení žáků. Ti nejlepší získali krásné ceny – pexesa, kalendáře nebo např. volné rodinné vstupenky na ukázky dravců v lednickém parku a možnost zavolat si dravce na svou ruku. Potom si žáci stoupli po obvodu hřiště a nastala druhá, velice zajímavá část, a to volné lety a lovy maket zvířat. Vše bylo opět doprovázeno poutavým výkladem. Viděli sokola útočícího střemhlav (jeho rychlost je ± 300 km/hod), raroha, obratného dřemlíka, majestátné supy, kroužící orly, běhající karančo a nechyběl ani neslyšný let sov. Celá akce se moc vydařila a všem se líbila.

(fotogalerie zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.