Dravci v sokolnictví

p1230626 resizeV pátek 5. 9. se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili školní akce - „Dravci v sokolnictví“, která se konala na fotbalovém hřišti v Trutnově 3 – Poříčí. Měli možnost vidět na dvě desítky dravých ptáků a dozvědět se o nich plno zajímavostí. Po krátkém, poutavém a zajímavém výkladu následovalo zkoušení žáků. Ti nejlepší získali krásné ceny – pexesa, kalendáře nebo např. volné rodinné vstupenky na ukázky dravců v lednickém parku a možnost zavolat si dravce na svou ruku. Potom si žáci stoupli po obvodu hřiště a nastala druhá, velice zajímavá část, a to volné lety a lovy maket zvířat. Vše bylo opět doprovázeno poutavým výkladem. Viděli sokola útočícího střemhlav (jeho rychlost je ± 300 km/hod), raroha, obratného dřemlíka, majestátné supy, kroužící orly, běhající karančo a nechyběl ani neslyšný let sov. Celá akce se moc vydařila a všem se líbila.

Mgr. Dana Vondráčková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.