Get Adobe Flash player

O kouzelné jehle

Známe mnoho pohádek. Vyprávějí nám je dospělí i starší sourozenci. Některé už umíme přečíst sami... Moc krásné jsou pohádky divadelní. Divadýlko Mrak z Havlíčkova Brodu nám přivezlo pohádku O kouzelné jehle. Švec Jíra v ní bojoval o princeznu Kačenku. Neměl to snadné. Stála proti němu mazaná principálka Eulálie, která omámila krále a získala neomezenou moc. Pomáhal jí její sluha Mrťafa. Ten se dokonce převlékl za obra a unesl princeznu. Ale nebojte se, královna víl darovala Jírovi kouzelnou jehlu a meč. Víc už neprozradím. Zeptejte se druháků, třeťáků a čtvrťáků, jak pohádka dopadla.

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.