O kouzelné jehle

Známe mnoho pohádek. Vyprávějí nám je dospělí i starší sourozenci. Některé už umíme přečíst sami... Moc krásné jsou pohádky divadelní. Divadýlko Mrak z Havlíčkova Brodu nám přivezlo pohádku O kouzelné jehle. Švec Jíra v ní bojoval o princeznu Kačenku. Neměl to snadné. Stála proti němu mazaná principálka Eulálie, která omámila krále a získala neomezenou moc. Pomáhal jí její sluha Mrťafa. Ten se dokonce převlékl za obra a unesl princeznu. Ale nebojte se, královna víl darovala Jírovi kouzelnou jehlu a meč. Víc už neprozradím. Zeptejte se druháků, třeťáků a čtvrťáků, jak pohádka dopadla.

Mgr. Martina Glazarová