Jazykové příručky - 8. třída

dscn2308 resizeProkrastinace, asertivita, kooperace…

… aneb komunikujeme v 21. století. Žijeme v době, kdy nás zaplavují cizí výrazy, slova přejatá a my jich často nesprávně používáme, neboť ani zcela přesně nevíme, co znamenají.

Významy slov jsme se také zabývali v 8. ročníku při hodinách mluvnice a naším cílem bylo připomenout si, kde hledat radu a pomoc.

Při skupinové práci jsme se radili se spolužáky i se slovníky v různých formách a podobách. Činnost nás bavila a snad je naše slovní zásoba zase o něco širší… (pozn. Snažme se být tedy asertivní, empatičtí a flexibilní a kreativně realizujme inovace ve verbální konverzaci.)

Mgr. Kateřina Javůrková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.