Svátek draka – „Drakonalia 2014“

cimg4569 resizeV rámci projektu Trutnovský drak - Swidnický gryf uspořádal Młodzieżowy Dom Kultury ve Swidnici v sobotu 4. října 2014 mezinárodní soutěž vlastnoručně vytvořených papírových draků. Této soutěže se zúčastnili zájemci z řad naší školy (Základní škola pro žáky s SPU, Voletiny) a žáci z MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov. Porotci hodnotili stavbu draka, pečlivost provedení, zdobení a samozřejmě také jeho schopnost létat.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: v kategorii do 7 let, od 8 – 13 let a od 14 – 18 let. V nejmladší kategorii nás reprezentoval žák 1. třídy - Jan Kališ, který obsadil krásné 4. místo. V druhé kategorii byl na 5. místě žák 7. třídy - Daniel Moronga. I ostatní soutěžící si vedli dobře a za svoji účast v soutěži získali krásnou medaili a diplom. Školy navíc obdržely puzzle letadla a zlatý pohár.

Po soutěžním klání všechny čekala prohlídka města Swidnice s návštěvou radniční věže. Po zdolání 9 pater si mohli užít krásný výhled do okolí i dále, až do České republiky. Potom už jen zbývalo nasednout do autobusu a nechat se unášet vzpomínkami na krásně prožitý, sluníčkem prozářený den.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)

Mgr. Dana Vondráčková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.