Get Adobe Flash player

Svátek draka – „Drakonalia 2014“

cimg4569 resizeV rámci projektu Trutnovský drak - Swidnický gryf uspořádal Młodzieżowy Dom Kultury ve Swidnici v sobotu 4. října 2014 mezinárodní soutěž vlastnoručně vytvořených papírových draků. Této soutěže se zúčastnili zájemci z řad naší školy (Základní škola pro žáky s SPU, Voletiny) a žáci z MŠ, ZŠ a PrŠ, Trutnov. Porotci hodnotili stavbu draka, pečlivost provedení, zdobení a samozřejmě také jeho schopnost létat.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: v kategorii do 7 let, od 8 – 13 let a od 14 – 18 let. V nejmladší kategorii nás reprezentoval žák 1. třídy - Jan Kališ, který obsadil krásné 4. místo. V druhé kategorii byl na 5. místě žák 7. třídy - Daniel Moronga. I ostatní soutěžící si vedli dobře a za svoji účast v soutěži získali krásnou medaili a diplom. Školy navíc obdržely puzzle letadla a zlatý pohár.

Po soutěžním klání všechny čekala prohlídka města Swidnice s návštěvou radniční věže. Po zdolání 9 pater si mohli užít krásný výhled do okolí i dále, až do České republiky. Potom už jen zbývalo nasednout do autobusu a nechat se unášet vzpomínkami na krásně prožitý, sluníčkem prozářený den.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.