Panenky woodoo - 8. třída

Panenky woodoo - stačí ubrousky, štětinaté drátky, bavlnky, Herkules, nůžky a šikovné ruce. Můžete začít... Vánoce se kvapem blíží a ty nemáš žádný dárek pro kamarádku? Můžeš jí vyrobit talisman pro štěstí. Ve skutečnosti je voodoo  nejstarší náboženská tradice lidstva, která má své kořeny v Africe. Do Ameriky se tato panenka dostala při obchodování s černými otroky. Dodnes je v karibských oblastech nesmírně populární. Voodoo panenky se mylně spojují s "černou magií" (přivolávají se pomocí ní zlé síly, které mají někomu ublížit). Používají se v magii, ale jde o tzv. dobrou "bílou magii", která má lidem pomáhat - například je léčit. Děvčata do každé z panenek dala jenom to nejlepší a moc se jim také povedla. Je zvláštní, že každé z nás se líbila jiná panenka.

Mgr. Petra Endrychová