Get Adobe Flash player

Panenky woodoo - 8. třída

Panenky woodoo - stačí ubrousky, štětinaté drátky, bavlnky, Herkules, nůžky a šikovné ruce. Můžete začít... Vánoce se kvapem blíží a ty nemáš žádný dárek pro kamarádku? Můžeš jí vyrobit talisman pro štěstí. Ve skutečnosti je voodoo  nejstarší náboženská tradice lidstva, která má své kořeny v Africe. Do Ameriky se tato panenka dostala při obchodování s černými otroky. Dodnes je v karibských oblastech nesmírně populární. Voodoo panenky se mylně spojují s "černou magií" (přivolávají se pomocí ní zlé síly, které mají někomu ublížit). Používají se v magii, ale jde o tzv. dobrou "bílou magii", která má lidem pomáhat - například je léčit. Děvčata do každé z panenek dala jenom to nejlepší a moc se jim také povedla. Je zvláštní, že každé z nás se líbila jiná panenka.

Mgr. Petra Endrychová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.