Get Adobe Flash player

Za kulturou a také trochou historie do krajského města

V pátek 11. 11. jsem vyrazila s 8. a 9. třídou a kolegyní I. Cibulkovou na kulturní exkurzi, která má již v naší škole několikaletou tradici.

S velkou chutí a zájmem vyjíždíme blíže poznat Hradec Králové a především navštívit některé z divadelních představení tamního Klicperova divadla. Tentokráte jsme si nenechali ujít dopolední derniéru Čapkovy hry Věc Makropulos, v jejímž výborném "klicperovském" zpracování excelovala v hlavní roli Emilie Marty Kamila Sedlárová (pozn. navržena za tuto hlavní ženskou roli na cenu Thálie).

Akce v jedenáctkami opředeném pátku proběhla velice úspěšně, žáci byli spokojeni, my s kolegyní též a nad otázkou dlouhověkosti a zásahy do přirozených životních běhů jsme se zamýšleli a diskutovali o všem ještě dlouho...

Mgr. K. Javůrková

A co o průběhu pátečního dne napsaly žákyně osmé třídy...

Dne 11. 11. jsme jeli do Hradce Králové - osmá a devátá třída. V Hradci Králové jsme navštívili Klicperovo divadlo. Do Klicperova divadla jsme se šli podívat na představení Věc Makropulos.

Než začalo představení, ujaly se nás paní, které nás ve dvou skupinách provedly zákulisím divadla. V zákulisí jsme mohli vidět, jak to probíhá při představení. Viděli jsme např. dámské šatny a pánské.

Po ukončení představení jsme šli na Staré náměstí, upozornili jsme si na nejvýznamnější stavby a poobědvali.

Poté jsme se odebrali na procházku městem, např. na Masarykovo náměstí, kde jsme mohli vidět sochu T. G. Masaryka. Na Masarykově náměstí jsme si také prohlédli momentálně nainstalovanou výstavu fotografií z Afghánistánu - týkající se působení českých vojenských jednotek v zahraničí.

A pak nastal čas jít na vlakové nádraží, abychom se mohli vrátit domů. Tato exkurze se mi líbila.

A. Kárászová, 8. tř.

...ženy v divadle nám ukázaly pódium seshora, vlásenkárnu, oblékárnu, kde sedí člověk, co pomáhá hercům, aby to, co mají říkat, nezapomněli aj. Když jsme byli u konce prohlídky zákulisí, tak za námi přišel jeden z herců a jmenuje se Vojta (pozn. Vojtěch Dvořák). A povídal vše o herectví. Jak asi dlouho trénují jedno představení atd...

...a když divadelní hra skončila, tak jsme se před divadlem na rozloučenou vyfotili a šli jsme na náměstí.

D. Ejemová, 8. tř.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.