Get Adobe Flash player

Když nás zůstane hrstka ve škole

Naše škola je vážně hodně akční. Téměř celý druhý stupeň se po prázdninách vydal na dlouhou cestu k západním sousedům do Německa. Hrstka nás tu zůstala. Venku celkem ucházející počasí vzhledem k tomu, že bylo 30. a 31. října. Zpočátku jsme si hráli se slovy. Potom jsme dali hlavy dohromady a vytvořili smyšlený halloweenský příběh. Můžete si ho přečíst a posoudit, jak se nám práce povedla. No a nakonec každý svou představu o našich postavách nakreslil na papír. A jak si vyrobit jednoduše a levně třeba kostým mumie? Stačí toaletní papír (nám posloužil růžový) a pak už jenom balíte a balíte. Není to nic těžkého a kolik si u toho užijete legrace. So "Happy Halloween"!!!!!

Mgr. Petra Endrychová

Náš strašidelný příběh

Byl nebyl jednou jeden suchožravec. Patřil mezi opravdové lotry, protože lákal nevinné děti na večírky, aby jim tam potom provedl něco špatného. Nezval však pouze chudinky děti, ale také své strašidelné kamarády (mumii, skeletona, vlkodlaka a jiné), které hostil okoralým chlebem, suchary, piškoty či jinými dietními pochoutkami. Všechny tyhle "blafy" zapíjeli tučným mlékem. Ke každému správnému večírku patří hodně divoké tance a tak  Suchožrout nelenil a jako správný DJ pustil dlouhou sérii samých rychlých hitů, zavřel všechna okna a přidal teplotu na radiátorech. Vedro bylo tak únavné, že se děti začaly měnit v pořádná monstra. Když byl Suchožravec se svojí prací spokojen, vypustil příšery do Prasečí uličky. Potkavší prasata se při pohledu na tahle monstra proměnila na pigmany. Všechna světla náhle potemněla a nebylo vidu ani slechu po jediném živáčkovi. Nastal pravý čas duchů. Ale jestli si myslíte, že ticho trvalo věčně, pořádně se mýlíte. Náhle se země zachvěla a vichřice s bouřkou se také činila. Propukl totální chaos. Kroupy dokonaly své umělecké dílo. Další den se lidé probudili do takové spouště, že jim oči málem vypadly z důlků. Byla to taková pohroma, že se o ní dověděli i v Paříži. A jak to dopadlo se Suchožravcem? Nikdo neví, kam zmizel. Snad mu dobře neudělalo to tučné mléko, nebo ho spláchla pořádná vlna vody. Možná se ukáže znovu 31. října, kdy se slaví Halloween a předvede zase něco ze svých podařených kousků. Nebo raději ne? Necháme se překvapit.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.