Get Adobe Flash player

Exkurze do Německa

p1050023 resizeExkurze do Německa – projekt Nové technologie ve výuce

V rámci projektu „Nové technologie ve výuce“ naše škola uspořádala, ve dnech 30.- 31. 10. 2014, exkurzi do Německa pro žáky 5. – 9. ročníku. Hlavním cílem byla dvě muzea automobilů, a to Audi v Ingolstadtu a BMW v Mnichově.

„Audi Museum Mobile“ je umístěno v moderní prosklené několikapodlažní budově kruhového půdorysu. Část exponátů se nachází na pohyblivém výtahu a posouvá se postupně přes několik podlaží. Lze zde zhlédnout nejen vozy Audi, ale také motocykly a historické automobily dalších značek, jako například Auto Union, DKW, Horch, NSU, Slaby-Beringer, Volkswagen a Wanderer.

Další muzeum, které jsme navštívili, se nacházelo nedaleko Olympijského parku v Mnichově. Budova koncernu BMW je jednou z nejvyšších mnichovských staveb, měří 99 m. Pavilon muzea připomíná uzávěr benzínové nádrže a uvnitř jsme měli možnost prohlédnout si historii vývoje automobilů BMW, tedy jak veterány, tak současné modely a také vizi budoucnosti na silnicích.

Nedaleko od muzea se nachází moderní budova BMW Welt. V hlavním pavilonu jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedí v jednotlivých typech těchto automobilů.

Kromě návštěvy těchto zajímavých muzeí si nikdo z nás nenechal ujít krásný výhled z Olympijské věže, která se tyčí do výše 290 m.

Při cestě jsme se ještě zastavili na císařském hradě Norimberk, který je spojen s velkou postavou českých dějin, Karlem IV. Také jsme se prošli po anglickém parku u barokního zámku Nymphenburg, který bývá nazýván „bavorskými Versailles“.

Za tyto dva dny jsme prožili mnoho zajímavého a poučného. Celá exkurze byla financovaná z projektu Nové technologie ve výuce a žákům se líbila.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)
(fotogalerie III.
zde)
(fotogalerie IV.
zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.