Get Adobe Flash player

Učíme se o pravěku - 3. třída

cimg5048 resizeV uplynulém týdnu se naše třída proměnila v pravěkou krajinu. Převlékli jsme se do kožešin, pojmenovali jednotlivé členy tlupy a přenesli se do dob opravdu hodně vzdálených. Vybudovali jsme ohniště, pokoušeli se rozdělat oheň, tančili rituální tance, vyprávěli si o způsobu života, o potravě, o lovu… Při pracovním vyučování jsme si vyrobili zuby šavlozubého tygra, namalovali pravěké nástěnné malby, zhotovili misky z hlíny. Společně jsme vytvořili i hodně velkého mamuta. Toho jsme v pátek lovili... Nejdříve jsme se radili, pak tančili kolem ohně a potom se vydali na lov. Po celé škole jsme potichoučku hledali, kde se asi skrývá. A víte kde byl? Pásl se v tělocvičně! Obklíčili jsme ho, pomocí klacků ulovili a dotáhli s vítězným pokřikem „Máme mamuta!“ do jeskyně. A tam jsme maso snědli!!!

Příští týden se posuneme od sběračů a lovců k pastevcům, vyrobíme si tvaroh i máslo z mléka a pokusíme se upéct chléb. Už se moc těšíme!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.