Get Adobe Flash player

Učíme se o pravěku - 3. třída

cimg5048 resizeV uplynulém týdnu se naše třída proměnila v pravěkou krajinu. Převlékli jsme se do kožešin, pojmenovali jednotlivé členy tlupy a přenesli se do dob opravdu hodně vzdálených. Vybudovali jsme ohniště, pokoušeli se rozdělat oheň, tančili rituální tance, vyprávěli si o způsobu života, o potravě, o lovu… Při pracovním vyučování jsme si vyrobili zuby šavlozubého tygra, namalovali pravěké nástěnné malby, zhotovili misky z hlíny. Společně jsme vytvořili i hodně velkého mamuta. Toho jsme v pátek lovili... Nejdříve jsme se radili, pak tančili kolem ohně a potom se vydali na lov. Po celé škole jsme potichoučku hledali, kde se asi skrývá. A víte kde byl? Pásl se v tělocvičně! Obklíčili jsme ho, pomocí klacků ulovili a dotáhli s vítězným pokřikem „Máme mamuta!“ do jeskyně. A tam jsme maso snědli!!!

Příští týden se posuneme od sběračů a lovců k pastevcům, vyrobíme si tvaroh i máslo z mléka a pokusíme se upéct chléb. Už se moc těšíme!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.