U soudu a na výstavě

Čtvrté listopadové úterý nám přineslo zajímavé zážitky, mně, mým dvěma kolegyním a žákům osmého a devátého ročníku...

Nejprve jsme se účastnili soudního přelíčení u Okresního soudu v Trutnově, které se týkalo krádeže.

Poté jsme se odebrali směrem do centra města a navštívili výstavní prostor Městského úřadu Trutnov, kde jsme si prohlédli výstavu plakátů vytvořených studenty propagační grafiky Vyšší odborné školy grafické v Praze (pozn. pro soutěž vědecké společnosti Unie Comenius) - Plakáty proti rasismu, xenofobii, intoleranci a šikaně.

Úterní dopoledne bylo pro nás pro všechny velice přínosné a v hodinách občanské výchovy jsme s žáky o všem ještě podiskutovali, potřebné informace doplnili a některé pojmy dovysvětlili.

Mgr. K. Javůrková
A co o této akci napsala Barbora Melínová z osmé třídy:

V úterý 22. 11. jsme měli sraz v 8.15 hodin u společenského centra UFFO. Sešli se tam 8. a 9. třída a p. uč. Fendrychová, Králová a Javůrková.

Poté jsme šli jako diváci do trutnovského soudu. Byl obviněn třiatřicetiletý muž D. V., ale nebyl přítomen. Byla vyslechnuta jeho partnerka, jeho zaměstnavatel a paní zlatnice.

Když přelíčení skončilo, tak jsme se šli podívat do městského úřadu. Tam bylo mnoho hezkých plakátů.

Moc se mně to líbilo!

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.