U soudu a na výstavě

Čtvrté listopadové úterý nám přineslo zajímavé zážitky, mně, mým dvěma kolegyním a žákům osmého a devátého ročníku...

Nejprve jsme se účastnili soudního přelíčení u Okresního soudu v Trutnově, které se týkalo krádeže.

Poté jsme se odebrali směrem do centra města a navštívili výstavní prostor Městského úřadu Trutnov, kde jsme si prohlédli výstavu plakátů vytvořených studenty propagační grafiky Vyšší odborné školy grafické v Praze (pozn. pro soutěž vědecké společnosti Unie Comenius) - Plakáty proti rasismu, xenofobii, intoleranci a šikaně.

Úterní dopoledne bylo pro nás pro všechny velice přínosné a v hodinách občanské výchovy jsme s žáky o všem ještě podiskutovali, potřebné informace doplnili a některé pojmy dovysvětlili.

Mgr. K. Javůrková
A co o této akci napsala Barbora Melínová z osmé třídy:

V úterý 22. 11. jsme měli sraz v 8.15 hodin u společenského centra UFFO. Sešli se tam 8. a 9. třída a p. uč. Fendrychová, Králová a Javůrková.

Poté jsme šli jako diváci do trutnovského soudu. Byl obviněn třiatřicetiletý muž D. V., ale nebyl přítomen. Byla vyslechnuta jeho partnerka, jeho zaměstnavatel a paní zlatnice.

Když přelíčení skončilo, tak jsme se šli podívat do městského úřadu. Tam bylo mnoho hezkých plakátů.

Moc se mně to líbilo!

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.