Get Adobe Flash player

Exkurze k profesní orientaci žáků 9. ročníku

dscn3952 resizeVe středu 12. listopadu jsem se s našimi deváťáky a kolegyní Jitkou Fendrychovou vydala na jednu z již poměrně tradičních poznávacích exkurzí – na návštěvu a prohlídku učebních oborů na SOŠ a SOU Trutnov, Volanovská.

Se zájmem jsme se seznámili s některými z nabízených oborů, vstřebávali jsme potřebné informace a rádi jsme si rovněž určité praktické dovednosti vyzkoušeli. Zpříjemněním pro nás byly i ochutnávky u oborů kuchař-číšník či cukrář.

Děkuji panu Michalu Šefrovi i jeho kolegům za milé a vstřícné přijetí.

Co jsme během exkurze viděli a zažili, doplní též postřehy žáků a školní fotogalerie…

(fotogalerie zde)

Kateřina Javůrková

… ze žákovských postřehů

Líbilo se mi na SOŠ a SOU Volanovská. V instalatérské dílně jsme si mohli zkusit spojovat trubky. Byli jsme v místní restauraci, kde nás obsluhovaly učnice - číšnice, které tu studují. Nabídly nám palačinky s mandarinkou a šlehačkou. Pak jsme navštívili cukrářskou dílnu, kde jsme si ukazovali fotky dortů, které dívky samy upekly. Také jsme ochutnali cukroví. Na SOŠ a SOU Volanovská nastupuje hodně našich spolužáků, já bych tam také chtěla studovat.

(Pavlína Kejzlarová)

Exkurze se mi hodně líbila. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí z různých oborů. Ačkoliv se ani jeden obor netýkal mě, bylo to velmi zajímavé a poučné. Vnitřek dílen byl dobře zařízen. Velmi se mi líbilo, že jsme si mohli něco i vyzkoušet. Také jsme ochutnali cukroví, které upekly učnice. Vše bylo hezky připravené na ukázání i na vyzkoušení.

(Tomáš Houštěk)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.