Get Adobe Flash player

Podzim nabitý zážitky

dscn6237 resizeMezi spoustou zajímavých a různorodých akcí, které nás ve druhé polovině listopadu a v první polovině prosince čekaly a čekají, se samozřejmě musíme zvládat také zodpovědně připravovat na výuku, jak my, vyučující, tak rovněž naši žáci…, neboť Vánoce se blíží, a tudíž pololetí skoro „na krku“.

Mezi vědou a technikou či adventem si například sedmá třída užívala též období raného středověku, ve kterém jsou položeny základy i českého státu. Množství zásadních historických informací žáci vstřebávali se zájmem, prokazovali pěkné znalosti a chvályhodně plnili zadávané úkoly.

Dařilo se jim při různých formách práce, dobře kupříkladu kooperovali při činnosti s dějepisnými materiály, učebnicemi, při čemž práce s textem pro řadu z nich nebývá vždy lehkým úkolem. Řadí se však mezi důležité studijní kompetence, proto je třeba ji neustále procvičovat. A kdy se vrhnout zase na další úkol? Třeba až dozní ukázka středověké hudby (tedy vymezený časový pracovní limit).

Po dějepisné epoše sedmáky chválím. A přeju nám všem dostatek energie pro zvládnutí povinností a hlavně radostí v čase vánočním ve školním i osobním životě.

Šťastné a veselé…

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.