Lyžařský kurz

Pravidelně každou zimu se žáci sedmého a někteří z osmého a devátého ročníku účastní lyžařského výcviku. Také letos jsme byli ubytováni v Horní Malé Úpě na Penzionu Věra. Je tu výborný terén pro výuku běžeckého lyžování. Hned po ubytování jsme obuli lyže a pokusili se o první kroky na běžkách. Měli jsme čerstvý prašan, ideální sněhové podmínky.

Odborný lyžařský kurz vede instruktor pan Tomáš Horký. Všichni žáci se naučí základům lyžování, i když dříve nikdy nelyžovali. Kurz je veden zábavnou formou. Hrajeme si a soutěžíme jak na sněhu, tak při večerním programu. Probírají se i témata, jako nebezpečí hor, historie lyžování i na co se zaměřit při výběru lyžařského vybavení a jak správně pečovat o lyže.

Ve středu odpoledne jsme vyrazili na krátkou pěší túru. Cestou jsme si užili jízdu na igelitových pytlích. Celý týden nás počasí trochu potrápilo, byl silný vítr, ale my jsme si uměli poradit, lyžovalo se v závětří. Všichni žáci zvládli základy běžeckého lyžování.Ti, kteří se zúčastnili lyžařského výcviku znovu, si zopakovali, co se již naučili a rozšířili si své dovednosti. Závodili jsme například ve slalomu či ve sjezdu. Nejdůležitější byl pro nás vytrvalostní závod v běhu na 3 400 m, kde se zúročilo naše týdenní snažení.