Návštěva IPS Trutnov

I v letošním školním roce jsem s žáky 9. ročníku navštívila IPS – Informační a poradenské středisko Královéhradeckého kraje v Trutnově, které se nachází v prostorách Úřadu práce ČR Trutnov.

Tentokrát jsme se do Trutnova vydali hned první prosincový den. Poradce IPS, paní Zuzana Peterová, pro nás měla připravenu přednášku s besedou týkající se profesní orientace, přijímacího řízení, problematiky zaměstnanosti, nezaměstnanosti v našem regionu, uplatnění se na trhu práce aj.

O daných tématech jsme společně diskutovali, žáci plnili různé úkoly i prostřednictvím pracovních listů. Vše určitě ještě budeme probírat ve výuce, zejména při Volbě povolání, a během lednové třídní schůzky se zákonnými zástupci žáků...