Projektový den Vesmír

Projektový den Vesmír proběhl ve středu 16. září. Během projektu byl pro žáky připraven pestrý a zajímavý program, díky kterému mohli získat mnoho poznatků o Vesmíru, pohybu planet, souhvězdích, ale také o jedinečných podmínkách k životu, které máme na naší Zemi.

Velkým přínosem byla návštěva mobilního planetária, které bylo umístěno v tělocvičně školy. Prostřednictvím zajímavé 3D projekce se žáci přenesli do Vesmíru a naslouchali výkladu, jehož srozumitelný tón byli schopni všichni vnímat a užili si nevšední zážitek.

Následně každá třída zpracovala téma ze svého pohledu. Někdo vymodeloval Sluneční soustavu, jiní žáci vyšili hvězdná seskupení, další vytvořili plakáty se zajímavými informacemi a mladší spolužáci se zaobírali technikou, která nám vesmír pomáhá poznávat.

Děti z 1. stupně zaujalo i sledování krátkého animovaného filmu o Sluneční soustavě, jehož průvodcem byla dětem blízká postavička Paxi (to je vzdělávací maskot agentury ESA).