Výlet na Vízmburk – 1. část

Jako odměna za úspěšně zvládnutý školní rok nás čekal výlet s překvapením. Po projížďce vláčkem jsme vystoupili v Červeném Kostelci a pak už jsme si to namířili směrem k Devíti křížům. Páťáci si zkusili překreslit nápis z kamenného památného kříže a ve stínu lesa si všichni poslechli pověst, která se k tomuto místu váže. To už jsme věděli, že cílem naší cesty je hrad Vízmburk. Aby se nám dobře šlo, plnili jsme různé úkoly. Děti si zahrály na módní návrháře a vymýšlely šaty pro princeznu. Na hradě nás čekal pan kastelán se zajímavou prohlídkou sklepení, věže a zbytků paláce. O všem moc hezky vyprávěl a my jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí - třeba co znamená slovo prevét. Druhá skupina se pak v podhradí seznamovala na praktických úkolech se životem ve středověku. Zpět nám cesta uběhla velmi rychle, protože jsme při hře s obrázky soutěžili o to, kdo má lepší paměť. Pak už jen projížďka vlakem a spokojené a plné zážitků nás v Trutnově uvítali naši rodiče.