Exkurze na Horskou službu

O velice zajímavé, ale také náročné a zodpovědné práci horské služby si žáci 9. třídy měli možnost popovídat přímo s jejími pracovníky v domě horské služby ve Špindlerově Mlýně dne 25. 10. Poutavá prezentace všem účastníkům exkurze přiblížila, jak v praxi probíhají záchranné a pátrací akce v terénu, jak se vytváří podmínky pro bezpečnost návštěvníků hor i jakou podobu mají lavinová pozorování. Na závěr jsme si nenechali ujít prohlídku vozového parku horské služby, která zaujala hlavně mužskou část účastníků akce, kteří mohli zblízka obdivovat sněžné skútry i čtyřkolky. Exkurze přinesla žákům spoustu užitečných informací a zapamatovali si velmi důležité telefonní číslo - 1012 - které je přímým spojením na pracovníky horské služby a může být užitečné kdykoliv a komukoliv z nás při pobytu na horách.
Příspěvek zaslala Mgr. Dana Šoltésová