Ze života druhé třídy

Pololetní vysvědčení

Půl roku je za námi a můžeme se ohlédnout za tím, co se druháci zvládli naučit. Každý z nich dokázal říct, v kterých předmětech je úspěšný a kde by se měl zlepšit. Když žáci převzali svá vysvědčení, čekala je hostina – dětské šampaňské a oblíbený dortík.

Narozeninová oslava

Kristýnka se rozhodla oslavit své deváté narozeniny, jak se patří. S maminkou upekla bábovku a přinesla spolužákům také další slané a sladké dobrůtky i dětské šampaňské na přípitek. Tak všechno nejlepší, Kristýnko!

Bobování

Sněhových radovánek si druháci letos v zimě užili dosyta. Na Voletinský kopec vyrazili mnohokrát s boby a lopatami v hodinách tělesné výchovy i během odpoledne se školní družinou. Zdravé sportování na čerstvém vzduchu bylo prima!

Tvrdé a měkké souhlásky

Dáte si tvrdé nebo měkké souhlásky? Dáte si perník nebo marcipán? Druháky by ani ve snu nenapadlo, že učení může být tak sladké. Stačí tvořit, válet, péct a zdobit a při tom si vštěpujete základy české mluvnice.

Příspěvky zaslala Mgr. Martina Glazarová