Zpátky do Betléma

…jsme se vydali s žáky druhého stupně naší základní školy v čase adventním, v pátek 8. prosince 2023, prostřednictvím zhlédnutí divadelního představení, které neslo daný název.
Navštívili jsme SCT UFFO v Trutnově, kde se odehrávalo setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha s jeho panem učitelem u betléma, zahráli nám prastarý příběh velmi zdařilou formou, která poutala pozornost žáků rozličného věku, předvedli nám svůj všestranný um i smysl pro humor a měli jsme možnost prožít si tento slavný vánoční příběh opět všichni společně.
Poté nás čekala ještě adventní procházka centrem města, během níž jsme si upozorňovali na významné trutnovské objekty, ponořené do předvánoční atmosféry. Naše sváteční vyladění jsme završili na Krakonošově náměstí pod vánočním stromem a před druhou adventní nedělí se v páteční odpoledne pod ním i rozloučili po společné fotografii u betléma… není totiž Betlém jako betlém.
Tak šťastné a veselé!

Příspěvek zaslala Mgr. Kateřina Javůrková