Botanika ve 4. A

V tomto týdnu jsme se věnovali botanice - stromům a keřům. Na teoretické učivo jsme navázali praktickým cvičením a v pátek jsme se vydali na výzvědy do přírody. Zjišťovali jsme, jak změřit obvod stromu, zopakovali jsme možnosti přenosu semen rostlin, počítali letokruhy. Nejvíc času jsme strávili nad pracovními listy. Každý žák si vybral jeden druh stromu a podrobně zkoumal jeho listy, kůru, v literatuře vyhledal způsob využití dřeva a další zajímavosti... V lese jsme pak viděli práci s lesní technikou.
Druhý týden botaniky jsme prováděli hlavně praktické pokusy. Největší zájem byl o pozorování rostlin pod mikroskopem. Ve škole používáme kromě klasického i moderní digitální přístroj, takže o překvapení a údiv třeba nad tím, jak vypadá řez větvičkou lípy nebo slupky cibule, nebyla nouze. Naučili jsme se také zacházet s aplikací na rozpoznávání vyfocených rostlin. Informace o různých ekosystémech se nám pak budou hodit i příští rok.

Článek zaslala Mgr. Květa Hetflejšová