Cirk-UFF v Trutnově

V pátek 31. 5. 2024 jsme s žáky druhého stupně naší školy navštívili novocirkusové představení „Kabinet žonglérských kuriozit“ dua Bratři v tricku, kteří jsou tradičními účinkujícími Mezinárodního festivalu nového cirkusu v Trutnově. Ten se zde letos koná již po čtrnácté.
Viděli jsme názorné ukázky, rekonstrukci zapomenutých žonglérských technik a pomůcek, snahu představit nám žonglování jako jedinečnou pohybovou aktivitu a cirkusovou disciplínu při propojení divadla, nového cirkusu, stand-up comedy a vědecké přednášky.
Bylo zřejmé, že diváci v šapitó se dobře bavili, zejména při žonglérských kouscích (teoretické pasáže už je převážně zaujaly podstatně méně). Všichni naši žáci si však chválili zajímavý kulturní zážitek, pro většinu z nich i úplně nový…

Článek zaslala Mgr. Kateřina Javůrková