Výlet do Prahy

Před koncem školního roku se žáci 5. třídy podívali do našeho hlavního města. Jeli pohodlným dálkovým autobusem na Černý most. Odtud pokračovali metrem na náměstí Republiky. Těšili se, že se projedou historickou tramvají. Byl totiž velmi teplý den a mírný vánek v otevřené 401 všichni uvítali s nadšením. Cestou viděli Tančící dům, Národní divadlo a celé Hradčany. Vystoupili na zastávce Újezd a lanovkou vyjeli na Petřín. Téměř všichni vystoupali na vrchol rozhledny. Pobavili se v zrcadlovém bludišti a občerstvili se ve stínu nádherných stromů. Následovala cesta zpět na zastávku, protože k vidění toho bylo ještě hodně a času málo. Nastoupili tentokrát do tramvaje z roku 1976 a nechali se odvézt až k Pražskému hradu. Pamatovali si, že je to nejrozsáhlejší hrad na světě. Prohlédli si Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, zastavili se u hradní stráže a obdivovali nádherný výhled na historickou část města. Pěšky se prošli na Malou Stranu, kde se zastavili na rychlý oběd v McDonaldu. Pokračovali přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde si prohlédli krásný orloj. Odtud již pospíchali na Václavské náměstí, aby viděli Národní muzeum a sochu sv. Václava. Cestou si prohlédli nově zrekonstruovaný obchodní dům Máj s plastikami Motýlů ze spitfirů sochaře Davida Černého. A již je čekala cesta metrem a návrat domů. Přestože byli unavení z horka i velkého množství lidí, odnášeli si nezapomenutelné zážitky ze společného poznávání historických i kulturních památek.
Příspěvek zaslala Jana Kubasová