Kulturně poznávací exkurze

Dne 4. září se žáci sedmého a osmého ročníku účastnili kulturně poznávací exkurze v Trutnově. Navštívili Společenské a kulturní centrum UFFO, kde shlédli výstavu nadějné mladé výtvarnice Radky Bodzewicz. Pomocí aplikace v mobilním telefonu si mohli obrazy prohlédnout v 3D provedení se zvukovým doprovodem. Velice je zaujalo např. to, že některé postavy na obrazech se roztančily, hořely ohně. V další části jsme se přesunuli na výstavu do Muzea Podkrkonoší v Trutnově, kde byla výstava Spartakiády v Československu 1955 – 1990. Někteří se s pojmem spartakiáda setkali poprvé.

Poslední část exkurze byla zaměřena na poznávání významných kulturních osobností a míst Trutnova. Žáci vyplnili připravené pracovní listy a vyfotili důležitá místa spojená s pracovním listem.
Příspěvek zaslaly Mgr. Jitka Fendrychová a Mgr. Eva Petrželová