Ve středu 13. května se žáci 1., 2. a 3. třídy, spolu s učitelkami a pedagogickými asistenty, vypravili vlakem do Vrchlabí. Cílem exkurze bylo Muzeum Krkonoš a v něm připravený program „Bydlí medvěd v muzeu?“
Už samotná cesta vlakem se stala pro děti velkým dobrodružstvím a velmi si ji užívaly. V muzeu se dozvěděly mnoho zajímavostí o medvědech a dalších zvířatech žijících v Krkonoších. Prohlédly si expozice muzea, plnily různé úkoly a aktivně se zapojovaly do připraveného programu.
Asi nejvíce je zaujal skutečný potok, ve kterém plavou pstruzi a který je napájen přímo z Labe nedalekou strouhou. V sousedním teráriu děti mohly vidět ropuchu, skokana, zmiji nebo čolka.
Celé dopoledne se vydařilo a bylo plné nových poznatků, objevování i hezkých společných zážitků.
A protože nám počasí přálo, cestou z muzea jsme se stavili na Rákosníčkově hřišti, kde si děti společně pohrály.
Děkujeme pracovníkům muzea za poutavý program a milé přijetí.
Příspěvek zaslala Mgr. Dana Vondráčková