Páťáci v Praze



Výlet jsme zahájili před Pražským hradem u Marie Terezie. Vodní fontánky byly vítaným bonusem. Prošli jsme Královskou zahradu s Míčovnou, všechna nádvoří Pražského hradu, Býčím schodištěm jsme se dostali na nejkrásnější vyhlídku na historickou Prahu. Viděli jsme okno, které je spojené s defenestrací, Vladislavský sál, místnosti Zemských desk a trůnní sál. Stihli jsme i Svatojiřskou baziliku s hrobem svaté Ludmily, Zlatou uličku a hladomornu v Daliborce. Nakoukli jsme do Valdštejnské zahrady, a pak už jsme mířili na Karlův most, Kampu a dál na Staroměstské náměstí. Odtud už byl jen skok k dalšímu vrcholu naší exkurze, do domu U Zlatého prstenu, kde je interaktivní výstava z doby císaře Karla IV. Po prohlídce jsme zamířili na Hlavní nádraží a spokojení odjeli naším rychlíkem směr Trutnov.
Příspěvek zaslala Mgr. Květa Hetflejšová