Vlastivědná návštěva Prahy


Ve středu 27. května se žáci 4. třídy vydali na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Už cesta byla dobrodružstvím – kvůli výluce na železniční trati museli část trasy absolvovat náhradní dopravou.
První zastávkou byl Dům U Zlatého prstenu, kde navštívili výstavu věnovanou Karlu IV. Poté se přesunuli ke Karlovu mostu a následoval odpočinek se svačinou na břehu Vltavy s krásným výhledem na jednu z nejznámějších pražských památek.
Cestou na hlavní nádraží prošli Staroměstským náměstím a prohlédli si Pražský orloj. Nechyběla ani zastávka na Václavském náměstí, které v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Z dálky si prohlédli také sochu svatého Václava.
Po dni plném nových poznatků a zážitků se všichni vydali na cestu zpět do Trutnova. Exkurze žákům přiblížila významné památky našeho hlavního města a vhodně doplnila učivo vlastivědy.
Příspěvek zaslala Mgr. Jana Prokopcová