Srdíčková procházka


Děti ze školní družiny 3. a 5. třídy se vydaly na zábavnou poznávací stezku po okolí školy. Správný směr jim ukazovala srdíčka s úkoly, která byla rozmístěna na zajímavých a známých místech naší trasy.
U každého stanoviště si děti připomněly něco, co s daným místem souvisí. U vrby si povídaly o jaru a velikonočních tradicích, u ohrady s koňmi zazpívaly novým kamarádům Oreo a Sušence písničku a u jírovce maďalu si připomněly, jak jeho plody využíváme při tvoření i školních hrách.
Stezka dětem pomohla zopakovat si poznatky z prvouky, procvičit orientaci a všímat si zajímavostí ve svém okolí. Na konci cesty je pod lípou, symbolem české státnosti, čekal poklad ukrytý pod větvemi ve tvaru srdce.
Kromě sladké odměny si děti odnesly i krásné poselství. Slova láska, smích, radost, úsměv, laskavost, pochopení a sluníčko jim připomněla, co je v životě opravdu důležité.
Příspěvek zaslala Martina Porubská