Procházka po okolí


Většina páťáků dnes odpočívala po výletu do Polska doma. Ti, co přišli do školy, se šli podívat do okolí Voletin na to, jak stavba dálnice ovlivňuje krajinu. Cestou jsme potkávali těžké náklaďáky a pohled do Poříčí byl plný stavebních strojů a rozestavěných silnic. Proto jsme uhnuli do lesa a cestou necestou doputovali až do Libče. Trochu jsme si pohráli na hřišti, u silnice si přečetli informační tabuli o pobočce koncentračního tábora v Libči. Zamysleli jsme se nad tím, že v něm byly internovány už třináctileté dívky...
Příspěvek zaslala Mgr. Květa Hetflejšová